Адреса: вул. Корятовича, 2, м. Хуст, Закарпатська область, 90400, тел. 096 948 30 84

E-mail: lyceum1.khust@gmail.com,Web: khust-gymnasium.edukit.uz.ua/

Код ЄДРПОУ 20453382, сторінка Facebook https://www.facebook.com/Хустська-гімназія-інтернат-929687473851476/

Тип закладу: ліцей

Ступінь: IІ-III
Форма власності: комунальна
Мова навчання: українська
Іноземна мова, яка вивчається: англійська
Наповнюваність закладу: 509
Кількість класів: 19
з них середньої школи: 14 ( учнів – 400 )
з них старшої школи: 5 ( учнів – 109 )
Кількість ГПД: 16.
За навчальним закладом територія обслуговування не закріплена.
Додаткових освітніх послуг навчальний заклад не надає.

Вступ у ліцей здійснюється на конкурсній основі з навчальних закладів міста Хуст та інших районів області.

Здійснює свою діяльність відповідно до Законів України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», Статуту Хустського багатопрофільного ліцею №1 імені Івана Магули Хустської міської ради.

Місія Хустського ліцею №1: забезпечення високого рівня сучасної освіти та цілісного розвитку її здобувачів у відповідності до індивідуальних потреб та вимог Державного стандарту.

Головна мета школи – всебічний розвиток, виховання і соціалізація особистості, яка здатна до життя в суспільстві та цивілізованої взаємодії з природою, має прагнення до самовдосконалення і навчання впродовж життя, готова до свідомого життєвого вибору та самореалізації, відповідальності, трудової діяльності та громадянської активності.

Поглиблене вивчення предметів та профіль навчання запроваджуються на підставі заяв батьків та учнів, навчально-матеріальної бази та кадрового забезпечення закладу освіти.

Індивідуалізація та диференціація навчання у ліцеї забезпечується шляхом вивчення спецкурсів, факультативів, курсів за вибором, індивідуальних, групових занять, а також відвідуванням занять у клубах, гуртках, творчих об’єднаннях, що спрямовані на задоволення освітніх інтересів учнів та на розвиток їх творчих здібностей, нахилів і обдарувань.

Ліцей працює за кабінетною системою. У школі добре обладнано 27 навчальних кабінетів, 3 сучасні комп’ютерні класи, належна спортивна, лікувальна бази, гуртожиток та їдальня на 250 місць.

Навчання в школі проходить в одну зміну. В другій половині дня проводиться самопідготовка, працюють гуртки художньої самодіяльності, технічної творчості, факультативи, студії, спортивні секції.

Широко практикується захист творчих науково-пошукових робіт, заняття в комп’ютерних кабінетах, розвиваючі заняття з психологом, позакласна робота в Малій академії наук, студіях. Активно працює учнівський парламент.

Особливе місце в освітньому процесі займає психологічна служба. З метою оптимізації навчально-виховного процесу, здійснення особистісно зорієнтованого навчання, на кожного учня заведена картка психолого-педагогічних спостережень, яка є важливим джерелом інформації для педагогів та батьків. У дані картки заноситься інформація про умови розвитку та життя дитини в сім’ї дані про навчання та виховання на попередніх етапах, стан здоров’я учня, індивідуальні особливості дитини та рівні їх сформованості, моніторинг розумового розвитку, захоплення.

Школа працює над вихованням гармонійно-розвиненої, високоосвіченої, соціально активної й національно-свідомої людини, що наділена глибокою громадською відповідальністю, високими духовними якостями, родинними і патріотичними почуттями, є носієм кращих надбань національної та світової культури, здатна до саморозвитку і самовдосконалення.

У 2015 році школа атестована з відзнакою. Заклад неодноразово відзначений галузевими грамотами та подяками: у 2006 році - лауреат Всеукраїнського конкурсу «100 кращих шкіл України - 2006» в номінації «Школа успіху», у 2016 нагороджена грамотою Верховної Ради України "За заслуги перед українським народом", Почесною грамотою Закарпатської ОДА, подякою Закарпатської ОДА, відзнакою "Гордість міста" телеканалу "1+1".

2014-2023 рр. школа входить у трійку кращих шкіл Закарпаття за підсумками ІІІ етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад.

2021 рік – заклад увійшов у ТОР – 100 шкіл України за результатами ЗНО.

2022 рік- 22 учнів отримали 200 балів на НМТ.

2023 рік – ліцей увійшов у ТОП-200 кращих шкіл України за підсумками НМТ, а також посів 71 місце в Україні з історії України, 160 місце з української мови та став другим у рейтингу серед шкіл Закарпатської області.